postheadericon Uczesanie na Komunię dla dziewczynek

Share Button

communionStrój to bez wątpienia nieodłączny element I Komunii Świętej. Jego dopełnieniem powinna być jednak starannie dopasowana fryzura, zwłaszcza, że w tym wyjątkowym dniu każda młoda dama chce prezentować się niczym księżniczka.

Najchętniej wybierane uczesanie na Komunię dla dziewczynek to prosty koczek, gdyż taka fryzura sprawdza się w sytuacjach, kiedy wymagany jest elegancki wygląd. Jednak naszej córce możemy też zaproponować wiele innych uczesań, które będą doskonale podkreślać dziewczęcą niewinność.

Na komunijną uroczystość najlepiej sprawdzą się fryzury proste, eleganckie oraz skromne.  Pięknie będą prezentować się plecione warkocze, koszyczki oraz wszelkiego rodzaju upięcia. Warto też pamiętać, że komunijnej fryzurze można dodać uroku przy pomocy białych wstążek czy kwiatów. Sam wianek także może stać się piękną ozdobą – taki element świetnie będzie pasował zarówno do koka, jak i do rozpuszczonych włosów.

Jedną z propozycji komunijnego uczesania dla dziewczynki jest prosty kok ze wstążką. Taka fryzura znakomicie sprawdzi się w przypadku dziewczynek posiadających długie włosy. By uczesanie prezentowało się jeszcze bardziej odświętnie, warto sięgnąć po białą tasiemkę – można nią wspaniale ozdobić fryzurę.

By zrobić prostego koka z długich włosów należy rozczesać włosy i spiąć je w koński ogon. Wstążkę kładziemy kilka centymetrów od kucyka i wykonujemy pętelkę z włosów. Związane włosy rolujemy do góry, po czym wiążemy tasiemkę na dolę na kokardkę. Gdy kok będzie już gotowy, wówczas podpinamy go jeszcze wsuwkami, by lepiej się trzymał.

Dziewczynce przystępującej do I Komunii Świętej można także zaproponować romantyczne fale na włosach. Takie uczesanie jest bardzo dziewczęce i z całą pewnością w znakomity sposób podkreśli subtelną urodę kilkuletniej damy.

Komunijne fale na włosach można wykonać przy pomocy zwykłej prostownicy lub lokówki. Włosy dokładnie rozczesujemy, a następnie pojedyncze pasma okręcamy dookoła lokówki. Każde wykonane w ten sposób pasmo warto rozdzielić, dzięki czemu włosy nabiorą lekkości i puszystości. Aby fryzura była trwała, można sięgnąć po lakier utrwalający.

Fale na włosach będą świetnie prezentować się w połączeniu ze śnieżnobiałymi ozdobami – takie uczesanie można śmiało więc zestawić zarówno z klasycznym wiankiem, jak i z wieloma innymi komunijnymi dodatkami.

Wybierając uczesanie do I Komunii, warto postawić przede wszystkim na elegancję oraz naturalność. Na taka ważną uroczystość znakomicie sprawdzą się upięcia, ale nie tylko. Mogą to być także różnego rodzaju plecionki, które są bardzo uniwersalnymi uczesaniami. Aby całość prezentowała się naprawdę pięknie, warto też sięgnąć po delikatne kwiaty oraz ozdoby. Dzięki nim nasza kilkuletnia pociecha z całą pewnością poczuje się wyjątkowo.

Hity