postheadericon Jak zrobić loki domowymi sposobami?

Share Button

romantyczne-lokiLudzka natura jest przekorna, dlatego panie o prostych włosach bardzo często marzą o posiadaniu prawdziwej burzy loków. Jak jednak wyczarować na głowie piękne loczki, kiedy włosy są cienkie, a przy tym podatne na zniszczenia? Wówczas najprościej sięgnąć po domowe sposoby robienia loków.

Istnieje wiele różnych sposobów na kręcenie włosów domowymi metodami. Jeśli marzymy o pięknych falach możemy zainwestować w grube wałki lub papiloty z miękkiej i bezpiecznej dla włosów pianki. Jak jeszcze można kręcić włosy bez użycia lokówki?

Najprostszym sposobem na kręcenie włosów są papiloty oraz wałki. Aby jednak włosy mogły się dobrze zakręcić, należy je pozostawić na głowie na przykład na całą noc. Rano wystarczy ściągnąć wałki, delikatnie roztrzepać kosmyki palcami, a następnie spryskać fryzurę utrwalającym lakierem do włosów.

Nieco szybciej uzyskamy kręcone włosy domowym sposobem dzięki tak zwanym termolokom. Termoloki to również wałki, ale są one przeznaczone do wcześniejszego podgrzewania (na przykład poprzez zanurzanie w gorącej wodzie). Termoloki trzyma się na głowie przez około jedną godzinę i już po tym czasie można cieszyć się z posiadania pięknych kręconych włosów.

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych loków i wałków mogą być specjalne pałeczki lub ołówki, które służą do nakręcania na pasma włosów. Wystarczy nawinąć na nie pasemka włosów, a następnie przypiąć wsuwką. Jeśli chcemy uzyskać nieco grubsze loki, wówczas można sięgnąć po zrolowaną skarpetę, która również powinna sprawdzić się doskonale.

Dość popularną metodą kręcenia włosów jest także tworzenie małych koczków. Takie koczki robi się jak standardowe koczki – ślimaczki, a więc należy dokładnie skręcić pasmo włosów i opleść je gumką. Włosy wcześniej warto zwilżyć wodą bądź wmasować w nie odrobinę pianki do włosów. Po wyschnięciu wystarczy rozpleść koczki i cieszyć się delikatnymi lokami.

Jeśli zależy nam na uzyskaniu subtelnych fali, a nie mocno skręconych loczków, wówczas wystarczy upiąć wilgotne włosy w jeden większy kok. Taki koczek można zrobić na samym czubku głowy bądź tuż nad linią karku. Jest to jeden z najszybszych domowych sposobów na loki, podobnie jak warkocz, który również można zapleść przed położeniem się spać.

Istnieje więc wiele skutecznych domowych metod na uzyskanie atrakcyjnych loków. Możemy je dobierać w zależności od tego, jak grube i mocne loczki chcemy posiadać na głowie. Dodatkowo, aby fryzura wytrzymała na głowie przez kilka godzin, warto zaopatrzyć się w mocny lakier do włosów, który pomoże utrwalić uzyskany przez nas efekt w postaci loków.

Hity